Mehe viljakus/raseduse planeerimine ja Flantadin 25.03.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Planeerime beebit aga elukaaslane peab vitiliigo raviks kasutama steroidravimit FLANTADIN. Kuur on järgmine: 60mg 2x nädalas kuu aega ja siis teisel kuul 30mg 2x nädalas. Seega kuur kokku kestab 2 kuud aga doos on teisel kuul poole võrra väiksem.
Kas kuuri ajal võib rasedust planeerida või võib see tähendada suuremat riski peetusele või muudele komplikatsioonidele, kui rasestuda õnnestub? Kas see ravim ja doosi suurus mõjutab spermat negatiivselt?

Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selliseid küsimusi tuleb esitada mehe raviarstile. Minul selle ravimiga kogemusi ei ole. Selgeid riske ei ole teada.