Sugulisel teel levinud bakter ja paistes liigesed 29.01.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kaitsmata vahekord. Naispool olnud pikalt tsölibaadis ja allpool ebameeldiv lõhn, bakteriaalne vaginoos? Teisel päeval peenis punetav ja valulik. Punetus taandub, pakitsus jääb. Põletik spermas. Antibiootikum. Pakitsus tuleb paari kuu pärast tagasi, jälle põletik spermas, aga minimaalne. Antibiotsi ei. Prostamiini toetav kuur. Liigeste paistetus. Pmtl kõik liigesed jäigad, põlv paistes, puus kloksu, näpule tekkis veider mügarik. CRV normis. Ibumetiiniga põletik alla. Mügarik taandub, ei kao. Aga imelik on ikka. Sellest kahetsusvärsest teost on 1,5 a möödunud. Kas organismis on mingi bakter tegutsemas? Kuidas sellele jälile saada? Sperma bakteriaalne uuring tehti. Bakterite kogus normi piires, aga küsimus on milline bakter see tegutseb? Liigeste haigused pidid alguse saama sugulisel teel saadud bakteritest.. kergelt jälle pakitseb ja liigesed imelikud. Suguhaiguseid ei ole, HIV ei ole, tuberkuloos ei ole. Kuu-paari möödudes ajas alguses öösel tugevalt higistama. Võis olla ka psühhosomaatiline, sest kahtlustasin igasuguseid ja kõikvõimalikke asju. Nüüd olen jälle meestearstile proove andma minemas. suure tõenäosusega bakterid spermas. Püsipartneil ka justkui liigeste kaebus. Muud ei kaeba. Naistel seal tugevamad bakterid, mis hoiavad taakaalus ja hävitavad võõrad bakterid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nii keerulisi probleeme kahjuks kirjavahetuse teel ei lahenda. Peaksin tutvuma kogu haiguslooga ja teid ennast üle vaatama.
Kõik liigesemured pole kohe kindlasti seotud sugulisel teel levivate mikroobidega.
Psühhosomaatilised vaevused on sellises situatsioonis kerged tekkima.