Kas tegu vôib olla tsüstiga? 16.12.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Panin küll meestearstile aja, kuid ei jôua seda ära oodata. Ei saa süda rahu, kui olen uurinud. Paar päeva tagasi tundsin, et vasakus munandis on nagu veel midagi peale munandi. Nagu oleks kolmas muna. Ta ei valuta, aga kui ma sellele môtlen vôi katsun, siis tekib nagu siuke surve tunne, aga see kaob, kui môtted mujale saan. See asub munandi üleval ja nagu liiguks. Seda on tunda ainult lamavas asendis, püsti olles nagu ei leidnud seda. Loodan et tegu ei ole vähiga. Kas oskate aimata, millega tegu vôib olla? Raske on kirjeldada ja tean et ka hinnangut, aga ehk oskate midagi öelda. Vahepeal ei leia seda nagu üles ja vahepeal on hästi tunda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestekliinikus, kus 90% meestearstidest tööl, saab pöörduda ka noorte nõustamise vastuvõttu, kus saatekirja pole vaja ja ooteaeg üsna lühike.
Ilma läbivaatuse ja mõnikord vajaliku ultraheliuuringuta siin kahjuks miskit mõistlikku nõu või ka arvamust avaldada kahjuks ei saa.
Kui vahepeal üles ei leia, siis peaks vähirisk suhteliselt väiksem olema - see haigus palju ei muutu.