Eesnahk 24-aastasel mehel ei käi alla 29.11.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma elukaaslase pärast ning sooviksin teilt nõu. Mu noormees on 24 aastane, oleme koos olnud 5 aastat ning ma pole kordagi täheldanud, et tal käiks eesnahk üle pea, temaga sellest rääkides, ütleb ta, et see pole kunagi üle käinudki. Lugedes internetist, sain teada, et sellises vanuses see pole päris okei. Olen talle soovitanud käia meestearsti vastuvõtul, kuid tema arvates on see hirmus ja jubedaim asi üldse. Olen proovinud kodus libestiga massaaze teha ning eesnahka venitada, sain ainult niikaugele et näen sugutit ( mille all on muidugi meeletult valget lögast mustust, mida vatitikuga olen puhastand) ja edasi tõmmata ei saa, sest eesnahk hakkab veritsema. Ma ei taha teha talle liiga, kuid ma tahan et see asi saaks lahenduse kuna ta ignoreerib seda teemat, kuid tema tüdruksõbrana on mul vastik.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teiega üsna nõus. Eesnahaaluse hügieeni puudumine võib kaitseta seksi puhul ka partneri tupe mikrofloorale ohtlik olla. Eesnaha kitsenemine vajab ravi. Enamik juhte on ravitavad kreemide + venitusega. Harva on mõistlikumaks lahenduseks operatiivne ravi. Naistel ju käes kõik hoovad mehe arsti juurde saamiseks...