Asümptomaatilise herpesviiruse testimine - kus, kuidas? 20.10.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Minu partneril diagnoositi hiljuti HSV2, mis avaldus temal genitaalidel villidena.

Minul pole 35 eluaasta jooksul siiani HSVx sümptomeid esinenud.

See ei tähenda, et ma oleksin sellest vaba, aga hea oleks testida, et kuidas on.

Väljakutse: ma ei suuda internetist leida informatsiooni, kuhu & kuidas minna, et teha herpesviiruse testi vere abil. Lihtsalt vastuse saamiseks.

Kas tõesti pean panema aja androloogi/uroloogi juurde? Kuna sümptomeid pole, on selle kulu ebaproportsionaalne (ümmargune viis ütlemaks, et rahaga on hetkel kitsas). Hea oleks testi eest maksta ja vastavalt vastusele edasi tegutseda.

Perearsti juurde minek - mis oleks loogiline samm - on mõõdukalt ebasoovitav seetõttu, et perearst on minu ja minu partneri pikaaegne tuttav. Üsna nõme teema. Inimlikust vaatest loodetavasti mõistate, miks eelistaksin perearsti võimaluse korral vältida.

Kokkuvõtlikult, kas Te oskate soovitada, kuhu peaksin pöörduma, et potentsiaalselt asümptomaatilist HSV olemasolu testida?

Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina ei tea usaldusväärset testi asümptomaatilise herpesemviiruse tuvastamiseks. Ma ei määra ega ka soovita teste mille tulemusi ma ise ei usu. Kahjuks ei oska aidata.