Punane munadikott 12.04.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere !

Probleem selles, et munadikott on punane ja tundub ka selline niiske( enamasti koguaeg) ja aegajalt on ka eesnahk punane. Mingit sügelust, kipitust ei ole. Vöibolla vahel munandikotil ainult. Eesnahk on vahetevahel punane, teinepäev täiesti normaalne. Seksuaalelu hetkel ei ole paar kuud olnud ja eelnevalt olnud kaitstud vahekorrad. Suguhaiguste testid tehtud(uriinist ja verest) Kõik korras. Käisin meeste arsti vastuvõtul ja tollel hetkel kui vaadati seda oli ka peenisepea täiesti normaalne ilma ühegi ilminguta. Õeldi kui on, määri klotrimatisool kreemiga. Tehtud protsetuur. Ikka samamoodi edasi. Vahel on punane vahel mitte. Hetkel kasutan ka meestearati soovitatud pesuõli mis apteegist ostetud ja jälgin hügieeni pingsalt. Kas siin võib tegu olla mingi varjatud haigusega kuseteedes? Või on võimalik ka mõni muu teine haigus. Diabeeti pole, kilpnääre korras. Kolestorool kõrge. 7-8 aastat tagasi oli klamüûdia, mis raviti välja. Muid asju pole leitud. Psühholoogiline pool paigast ära. Stress, depresioon ja need hetke mured millest kirjutan veel ka süvendavad depresiooni stressi. Perearstil ka käidud- vereproovid korras v.a kolestorool. Muidugi nahaga üleülidsed probleemid(kuiv nahk, käte punetus jne. Perearst arvas, et äkki mingi autoimuunse haiguse algus. Muud targemaks ei saanud ja kuskile edasi ei suunanud. Kas uuesti meestearstile tagasi ja peaks mingeid teste juurde tegema või peaks naha arstile minema ? Äkki antud kirjutise põhjal kuhu suunas vaadata ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan pöörduda nahahaiguste arsti vastuvõtule. Soodustavaid tegureid on sadu. Hügieenist lisasugunäärmete põletikuni välja. Psüühika mõjutab samuti.