Peenise ärritus, nüüd ka munandi valulikus 30.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Mure selline. Nelipäeva tagasi peale vahekorras olemist (uuei kaaslasega) muutus peenise pea väga tundlikuks pean enamus aega peenist liigutama, et ebameeldiv tunne kaoks. Nüüd on hakkanud ka munandid valutama selline paistetuse tunne. Voolava sooja vee all on parem aga kui püksid jalga panen hakkab munandi valutama ja peeniseotsas tekkib ärritus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga inimese sugutrakti mikrofloora on üsna eripärane. Ilmselt olete kokku puutunud enda jaoks võõraste mikroobidega, mis on nii välise kui ka sisemise põletiku tekitanud. Igaks juhuks tasuks ka suguhaigused välistada. Kui meestekliinikusse tulete, siis võtke visiidile kaasa hommikune esmaskuse analüüs ja ärge eesnaha alust 24 tundi peske. Siis saab kõik vajalikud uuringud kohe ära teha.