Vasaku munandi valulikus ja kõvem "tükk" munandi otsas. 24.07.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mure siis selline,et neli päeva on vasak munand kergelt valulik. Munandit katsudes on tunda ülemises otsas kõvemat tükki. Kui tükki katsuda siis on valu tugevam.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellised anatoomilised muutused tuleks kindlasti meestearstile ette näidata! Tüüpilisemad põhjused on munandimanuse tsüst või põletik. Välistama peab ka pahaloomuliste haiguste võimaluse. Esmaseks raviks soovitan ibuprofeeni lühikuurina 3-5 päeva. Vajadusel lisada mao kaitse -apteeker aitab edasi.