valulikus munandites 19.04.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

mul on pikemat aega munandites ebamugavustunne. Juba õrnalt munanditele koputades on väga valus. Mõnel päeval on enesetunne hea. Uroloog on ravinud mind mitmel korral erinevate antibiootikumidega, vahel nagu aitaks mõneks ajaks, siis aga algab kõik otsastpeale. Palavikku ei ole, nõrkus aga küll, aeg ajalt lööb valu seljapiirkonda. Olen põdenud ka klamüüdiat. Suguhaigusi mul olla ei tohiks, olen mitmel korral kontrollis käinud. Kohalik uroloog ei aita, kuhugi mujale ravile ei suuna. Söödab, aga rohtusid sisse. Kust saada abi, kõrini on juba sellisest elust, mis minuga toimub, naisel on vingumisest juba kõrini.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist alaägedalt kulgeva eesnäärme põletikuga, mille ravi on sageli väga raske ja aeganõudev. Diagnoosi täpsustamine nõuab põhjalikke laboratoorseid uuringuid. Soovitan sellise probleemiga pöörduda minu Tartu vastuvõttudesse.

Androloogi poole saab pöörduda otse ja ilma saatekirjata.

Edu soovides

Margus Punab