Munandites kerged torked. 21.11.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, munandites tekkisid kerged torked, kaovad ära ja tulevad tagasi, samas ka alaselg valutab samaaegselt kui munandites tekivad torked, mis peaks tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui selge seos seljavaludega, siis tasuks pöörduda perearstile ja oma mure ära rääkida. Alaseljast lähtuvad närvid varustavad ka munandit ja munandikotti närviharudega. Sealt selge seos kahe probleemi vahel. Esmaseks abimeheks ilmselt füsioteraapia. Täpsemalt saab otsustda ilmselt peale selja uuringuid. Kui selja pool korras ja probleem püsib, tasuks täiendavateks uuringuteks meestearsti vastuvõtule tulla.