Sügav oligoasthenoteratozoospermia. 21.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pooleteise kuuga on spermatosoidide arv kukkunug 6milj 3peale ja edasi 2milj. peale.
Veri ja Hormoonid oli normipiirides. va:
Prolaktiin seerumis/plasmas* ↑ 876 mU/L
Prolaktiin seerumis/plasmas (post-PEG) 508 mU/
Ultraheliga samuti midagi ei avastatud.

Tehti ka geenitest selle vastuseid veel pole ja sain aru, et võtab vähemalt kuu.

Jäi natukene segaseks mida geenitest näitab ja kui seal on kõrvalekaldeid kas neid on võimalik kuidagi üldse ravida või kas võib selguda, et ka kehaväline viljastamine on välistatud?

Kuna tõenäoliselt tuleb ette võtta ICSI Siis kas oleks mõtet paluda arstilt geenitesti vastust oodates juba mingeid edasisi samme, näiteks kõrge prolaktiiniga tegeleda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehepoolne viljatus on kopleksne ja keeruline teema mistõttu ei ole pooliku informatsiooni alusel võimalik midagi mõistlikku öelda. Usaldage oma arsti või kui soovite võite alati võtta ka teise arvamuse teiselt spetsialistilt.