Alakõhus venitus/raskustunne 16.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, pöördun teie poole sellise murega, nimelt on mul viimased pool aastat nōks kauemgi andnud tunda alakōht, naba alt, kubeme ülevalt, selline pitsitus ja raskustunne, olen ise 24 aastane noormees, fúúsilist tööd teinud viimased 2-3 aastat, viibin hetkel austraalias ja olen fûûsilise farmi tööpeal, kuid see pitsitus ja selline raskustunne ja natuke suruv tunne painas mind ka juba ennem austraaliasse tulekut, töötasin soomes ja tegin samamoodi fúûsilist tööd ja tōstsin paneele, kas vōib olla tegemist mingisuguse venitusega? Kuna see netist lugemine on ajanud mind stresssi siis ma käisin ennem tulekut seksuaaltervise kliinikus, meestearsti vastuvōtul, katsus igatepidi/tegi ultraheli ja katsus ka songa, välistas kōik asjad, samuti kàisin ma spetsiaalselt oktoobris kōhuvalukliinikus kus tehti mulle Arsti konsultatsioon koos kõhu- ja vaagnapiirkonna ultraheliuuringuga,seal oli samuti kōik korras ja ei tuvastatud midagi, synlabis tegin ennem tulekut hunnikut teste/analúûse, Toidutalumatuse testid/roojaprovid võetud ja tehtud ultrahelid, samuti tegin ma ka synlabis tervise riski paketi koos 19 analûûsiga,kolesterool oli pisut kōrgem, kontrolliti ka kalprotektiini roojas jne ka need analúúsid olid korras, aga töö on mul väga füüsiline et kaldun arvama et olen miskit ära tõstnud, aga ma ei saa aru tàpselt ja selleprst olen päris stressis et kardan et on midagi hullemat kuigi olen teinud analúûse/teste/kontrolle jne, tööûlesandeks on mul tōsta 20 kg sibulakotte igapäevaselt ja kuskil 8 tundi päevas, et pûsti olles ja tööd tehes annab køige rohkem tunda, samuti annab tunda peale tööd kui pesen nàiteks nōusid ja olen pústi, peale söömist tihtipesle làheb paremaks, kas arvate et tegu vōib olla mingisuguse venitusega ja möödub ajapikku? Kuidas saan olukorda leevendada? Kreemid,venitusharjutused? Teie abile ja nōule lootes ja kōike head soovides!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma inimest läbi vaatamata on terviklikku abi anda keeruline. Kardan, et olete oma probleemi põhjust otsinud pisut valest otsast. Asendist sõltuvad valud on enamasti seotud tugiaparaadiga. Võimalik, et olete füüsilise tegevusega kuskil endale probleemi tekitanud. Soovitaksin teil seal leida omale hea füsioterapeut, kes aitab ehk leida sobiva lahendustee. On ka teisi põhjuseid, aga nende osas ei saa ilma täpsemate uuringuteta midagi öelda.