Kõva tükk munandil 31.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Munandil juba mitmendat aastat u. 1mm suurune kõva tükk. Tundub nagu rohkem soone peal, mis ühendab munandit.
Katsudes ei ole valulik. Kas peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Millimeetrist tükki te vaevalt tajuksite...
Üldine soovitus on see, et kõik muutused munandi juures tuleks siiski meestearstile ette näidata.
Kuna tükk stabiilne, siis ilmselt pahaloomuline see muutus pole. Siiski on mitmeid haiguseid, mis võivad munandi tööd mõjutada ja seetõttu tasuks siiski kontrollida.