Ei saavuta seemnepurset 09.12.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Sain uued ravimid Xanax 0,5mg.ja Sertraline-Teva 50mg.ja peale nädalast tarvitamist ei saavuta orgasmi, seemnepurset ei toimu. On ka varem vahel seda juhtunud, kuid mitte järjestikku .Nüüd olen 5 korda tühja karanud ja all on pakitus, kerge valu, surin. Võimalik, et need probleemid ei ole ravimitest, kuid ei oska muud mõelda. Kas on võimalik , et see probleem laheneb uutest ravimitest loobumisel või on vaja hoopis uuringuid teha ja need sümptomid võivad olla mingi haiguse tundemärgid?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seemnepunske puudumine on selles vanuses sertaliini kastamise puhul üsna tüüpiline kõrvaltoime. Kui häirib, arutage probleemi oma raviarstiga. Kindlasti on ka antidepressante, millel antud kõrvaltoimet pole või on vastav mõju väiksem.