Kas süüdi võivad olla antidepressandid..? 20.12.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.Olen 25a.Umbes 1,5 kuu tagasi hakkasin kasutama antidepresante ParoxetinHexal 40(sellest pool aega olen võtnud ainult pool tabletti)Ja mingi 2-3 nädalaga on mul huvi seksi vastu vähenenud peaaegu olematuks ja ei teki ka õiget erektsiooni oma tüdrukuga vahekorras olles.Ja kui see vahepeal ka õnnestub siis seemnepurskeni ei jõua.On see üldse normaalne,et nii vähe aega neid teblette kasutades see juba mõjub potentsile.Kas see nähtus mõõdub,kui ravi kuur poolikuks jätta või kui suur tõenäosus on,et endine potents ei taastugi.Või võib olla ka mingis muus viga?Enne seda oli pigem probleem selles,et tikkus seemnepurse enneaegselt tulema nüüd ei tule üldse.Aga ka enne tablakte võtmist mingi 2-3 kuud täheldasin,et enam ei saavuta seemnepurset pooltki nii kiiresti kui varem(erektsiooniga probleeme polnud)
Ja teine küsimus olex,et sperma on mul selline kollakas ja klimpis,vere sisaldust pole täheldanud,et kas see võib olla mingi halva märk,ka sperma kogused on minu arust väga väikesed(selline on mul olnud kogu aeg,mitte pole nüüd selliseks läinud)
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antidepressandid on klassikalised meeste seksuaalhäirete põhjustajad. Kasutame seda kõrvalnähtu ju suisa varase seemnpurske ravis. Usun, et põhiprobleemi põhjus on siin selge. Kirjeldatud sperma ja semnepurke muutused on kahtlased - soovitksin tõesti uuringutele tulla, sest põhjuseks võivad olla algfaasis eesnäärme haigused.
Edu soovides
Margus Punab