Öise erektsiooni vähenemine 22.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimasel ajal olen täheldanud öise erektsiooni vähenemist. Seda kas pole üldse või esineb nõrgemalt, kui varem. Peale ärevushäirete kaasnevaid haigusi ei esine. Ravimitest tarbin igapäevaselt antidepressante ärevushäire raviks. Peale ärevuse esineb ka mingil määral stressi ja meeleolulangust. Seksuaalses mōttes erektsiooniga probleeme ei ole. Kas see on normaalne nähtus või peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Öiste erektsioonide nõrgenemine ja kadumine on iseloomulik erektsioonihäire esimesele faasile. Ilma nendeta väheneb aja jooksul peenise funktsionaalne võimekus.
Siin võib soodustavaks teguriks olla ka ravimite kasutamine. Probleemide põhjustega peaks tegelema!
Peenise verevarustust parandavad ravimid on täitsa olemas.