Munandite temperatuur 21.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 34 a mees. Olnud paar aastat tagasi klamüüdia, ravi said mõlemad ja ravijärgne test neg. Pörast haigust jäi püsima ebamugavustunne kubemes. Pöördusin uuesti arsti juurde ja tehti mingi ravi kuur veel. Korraks kadus kuid tuli tagasi. Jätsin asja sinnapaika! Nüüd 8 kuud tagasi otsustasime pere looma hakata. Seni tulemusteta. Pöördusin meestekliinikumi igaksjuhuks kontrolli. Tehti sperma uuringud 2x, uriin, veri ja eesnääre. Kõik peale sperma korras. Spermatosoide esimeses proovis vähe võitu ja normaalseid 0, liikuvaid samuti suht vähe. Teine spermaproov oli juba parem kuid normaalseid ikka 0. Arst määras vitamiinid 3ks kuuks ja siis uuesti proovid. Pole enne tähele pannud aga just nüüd viimased paar päeva munandid täiesti kuumad. Ehk ka enne olnud, ei katsu koguaeg! Milles võib probleem olla?

Lisasin ka viimase sperma analüüsi, rohkem lisada ei saanud!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Tunne, et munandid on kuumad või vastupidi väga külmad, on väga subjektiivne. See sõltub verevarustusest ja veresoonte laienemisest või kokku tõmbumisest. Samuti tunne, nagu et käed või jalad on kuumad või külmad. Mõnikord on võimalikud munandikoti veenilaiendid (varikotseele), sagedamini vasakpoolsel küljel. Seejärel soojendatakse munandit ka verega, mis võib sperma kvaliteeti negatiivselt mõjutada. Teie juhul on sperma kvaliteet vähenenud, kuid mitte kriitiline, abikaasa võib siiski loomulikult teel rasestuda. Meie kliiniku tavapärane taktika on välja kirjutada 3 kuuks antioksüdante ja vereringet parandavaid ravimeid ning teha korduv spermaanalüüs (seda teile arst määras - soovitas).