Turse ja punetus kubemevoldis 04.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Üks õhtu hakkas kubeme piirkonnas sügelema. Järgmine hommik pesema minnes avastasin, et paremal pool on kubemevoldi piirkonnas turses nagu nahk paks ja punetav. Kui peenise üles tõstad, siis liigub nahk koos peenisega ja on tunda seda peenisel. Tasapisi hakkas küll ära kaduma, kuid üks päev saunast tulles avastasin taas, et turse on tagasi tulnud ja vahel sügeles. Leidsin internetist, et võib olla on tegemist kubemevoldi seenpõletikuga. Seega ostsin kreemi klotrimasool. Olen seda kasutanud umbes nädal aega. Turse ja punetus on vähenenud, küll aga on vahel tunda sügelust. Kuna turse on vähenenud, siis seda turset näha enam eriti ei ole, aga kui kreemi peale määrida ja peenise üles tõsta, siis on sõrmega tunda nagu selles piirkonnas on nahk nagu paksem. Kas see võib ära kaduda? Sooviksin teada saada millega on tegemist.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma haigusnähte nägemata kahjuks head nõu anda ei saa. Kubemevoldi põletiku taandumine võibki mitu nädalat aega võtta. Kui probleem kordub, siis tasuks kindlasti meestearsti või naha-suguhaiguste arsti külastada