Küsimus seoses mehaanilise vigastusega 04.10.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, vigastasin mehaaniliselt oma kusitit. Proovisime tüdrukuga vahekorras midagi uut (sisestasime kusitisse pika silikoonist varda, mis on mõeldud siis selleks, et stimuleerida eesnäärme piirkonda). Juhtus aga see, et sellel ajal kui see silikoonist varras mu kusitis oli sain orgasmi, samal ajal vajus see sügavamale, tundsin ise, et kuni põieni välja. Tõmbasin selle aeglaselt välja, oli verd. Peale seda, tekkis veritsus pärast urineerimist, tuli rohkelt verd.
Konsulteerisin perearstiga, perearst tegi uriinianalüüsi, sain teada, et bakteriaalne põletik. Peale seda sain 10 päevaks antibiootikumid. Võtsin antibiootikume 10 päeva, peale mida asi läks korda, ka veritsemine kadus.
30.09.2022 tekkis aga mul põiepõletiku laadsed sümptomid. Pidev vajadus urineerida ja peale urineerimist tuleb veel uriini väikeses koguses. Tunnen ka käimise ajal nagu uriin tahaks põiest välja tulla. Käisin 04.10.2022 uroloogi juures, rääkisin asjad ära. Uroloog ütles, et kuna varasem uriinikülvi proov oli negatiivne, siis pole vaja midagi teha. Küsisin, ka, et kui ma mehaaniliselt oma kusitit vigastasin, siis kas ei peaks tegema analüüse, et teada saada vigastuse ulatust ja ega mul armkudet tekkinud kusitisse pole, selle peale ütles, et kuna mul pole raske urineerida, siis nemad täiendavaid analüüse ei tee.

Minu küsimus seisneb selles, et kas ei peaks sellisel juhul tegema täiendavaid analüüse, et veenduda selles, mis seisus ja kui ulatuslik kahjustus oli? Olen hetkel väga mures.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Uroloog tegelebki pisut teistsuguste tervisemuredega.
Kui probleem püsib, siis peaks selle probleemi põhjused välja selgitama. Pimesi siin toimida ei tasuks.
Mina alustaksin ikkagi põletiku-uuringutest.
Kui tulete meeestekliinikusse vastuvõtule, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa uriin. Peale seda testi ja läbivaatust ning kaebuste kompleksi ja selle dünaamika alusel saab koostada lisauuringute ja ehk ka kohe ravi kompleksi.