allergia 26.04.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas võib naistel esineda sellist nähtust nagu allergia sperma vastu? Olen ise 21 aastane ja mul on olnud kokku kaks partnetrit. Praegu toimuvad vahekorrad enamasti nii, et seemnepurse toimub väljaspool minu keha. Vastaseljuhul on mulle mõni seenhaigus nö. garanteeritud. Kusjuures ravi on alati olnud erinev. Ka mees on käinud kontrollis ja proovid näitasid, et kõik on korras. Günekoloog määras viimati Vagisani, mis pidid tupekeskkonnale kõige kahjutumad olema, et muidu organism varsti ei suudagi enam ise haigustele vastu panna, kuna olen tõesti palju igasuguste seenhaigustega juba arsti külastanud.

Ette tänades!

k.v.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei usu sperma allergiasse. Võimalik on teie poolne eelsoodumus põletiku tekkeks. Tavaliselt on tegemist siiski partneri (eesnäärme) põletikuga. Soovitan tulla koos vastuvõtule.

Edu soovides

Margus Punab