Eesnaha alt sügeleb, kõditab 18.08.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, eesnaha alt sügeleb, kõdidab juba pikemat aega, ühe kindla koha pealt. Nahk ei ole sellekohapealt ka sile. Punetav üldiselt ei ole. Olen proovinud ilma seebita pesta, tavaliselt pesen lasteseebiga mis on lõhnavabad ja hellale nahale. Vahest olide sunnil olen kasutanud muut seepi ja siis on ka seda kohe tunda. Olen proovinud klotrimasooli määrida, mingit muutust nagu ei ole. Otseselt ei häiri, kui just ise ei näpi, kui juhtub siis tahaks nagu sääsepunni sügada.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Pilt on sarnane mõne nahahaigusega, nagu psoriaas või allergiline dermatiit. Klotrimasool siin ei aita. Võite proovida hormonaalseid kreeme, kuid neid müüakse retsepti alusel. Soovitan pöörduda arsti poole, võib pöörduda perearsti poole, aga parem on pöörduda eriarsti poole - nahaarsti või meestearsti juurde