Seks vanemas eas 07.07.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen normaalkaalus mees, praeguses eas (83) tarbin vaid eesnäärme ravimit, sest see on mõningal määral suurenenud. Üldiselt olen terve, rohkem ravimeid ei kasuta. Olin 36 aastat abielus, saime lapse, aga suguelu meil peaaegu puudus, sest naine ei soovinud. Olen nüüdseks olnud üle kümne aasta lesk. Hiljuti tutvusin naisega, kellega eelmängu käigus esineb stimulatsiooni tulemusel ka ejakulatsioon, mida mul aastaid pole olnud. Kas nii pika aja tagant niisugune käitumine on tervisele hea või võib mingit kahju teha? Erektsioon ei ole täielik, kas tasub ka seda üritada parandada, kuivõrd suguti veresooned peegeldavad mingil määral kogu veresoonkonda? Kas erektsiooni parandavad ravimid toimivad ainult lokaalselt või mõjuvad kogu organismile? Aitäh, kui vastate!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tublid arengud! Seksuaalelu ja seemnepursked on kasulikud igas vanuses meestele. Ainult üle ei tasu pingutada. Paremad erektsionihäire ravimid toimivad lokaalselt, üsna minimaalsete üldmõjudega. Usun, et võiksite neist päris kenasti abi saada.