2.5 aastase poisslapse genitaalide hooldus 12.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Imelik, et selle kohta internetis vastust ei leidnud, kuid -
Kuidas peaks hooldama 2.5 aastase poisslapse genitaale? Kas peaks toimima eesnahaga selles vanuses?
Poja eesnahk on õrnalt roosakas, aga samas ei tundu problemaatiline. Kui aga püüdsin puhastada, eesnahka õrnalt eest ära liigutades, siis küsisin endalt pidevalt, et kas on vaja torkida üldse? (Lihtsalt tõmbasin pisut ära ja sooja veega lasin üle). Eesnaha all olev olukord oli üsna tumepunane. Kui paberiga tupsutama hakkasin, oli õrnalt-õrnalt väike punane täpike paberil, mis pani mind kohkuma. Ja samuti kahtlema, kas peab selles vanuses niiviisi puhastama.
Pissimisega tal probleeme ei ole.

Aitäh tagasiside eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses lapse eesnahka peaks pesema piirini, kuhu eesnahk on ilma jõuta üle peenise pea viidav. Kui eesnahk on kitsavõitu, siis võib kergelt venituseks pingumale tõmmata.
Pesta selles vanuses ainult sooja veega. Vast kord päevas, mitte sagedamini.
Kui see tumepunane leid on ka täna alles, siis võiks igaks juhuks näidata perearstile, lastekirurgile või meestearstile.