Eesnaha frenulumi lõhe 06.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Nimelt selline mure, et eesnaha frenulum (ainuke kirjeldus, mis leidsin sellele) on väikese lõhega. Esmakordselt läks sealt katki kuskil 7-8aastat tagasi ning siis paranes see kiiresti ära ja rohkem probleeme ei olnud. Nüüd mõne kuuga on seksuaalvahekorras mitmeid kordi tulnud ette, kus see sama koht uuesti rebeneb ja hakkab verd tulema. Verejooks peatub kiiresti, täpselt siis, kui külma vee ja paberiga puhtaks teha. Olen proovinud ka juba 2 nädalat lasta n-ö puhata ja ravida sellel. Olukord muutus paremaks, haav paranes, kuid nüüd siis jälle tuli haav lahti. Kas on mingit kreemi, mis on just sinna piirkonda mõeldud või mida ma tegema peaksin?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina sovitaksin meestearsti külastada. Optimalse raviviisi saab pakkuda sellise mure korral ainult peale läbivaatust. Enamasti aitab tõesti kreemiravi, aga osadel juhtudel on mõistlikum kohe teha pisuke operatiivne korrektsioon.