peenisepea turse 12.03.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kolm päeva tagasi tundsin vahekorra (nö klassikaline vahekord, mingeid ekstreemsusi ei harrastanud) järgselt peenisespeas kipitavat valu ning kuni tänaseni on peenisepea turses. Olgugi, et eesnahk on eemaldatud, siis oleks peenisepea tagant justkui pigistav ja kitsas ja aeg-ajalt kipitav. Peenisepea on katsudes ühtlaselt turses ja kõvem kui tavapäraselt. Ülejäänud peeniseni see ei ulatu. Tunne on veidi sarnane, justkui oleks tegemist parafimoosiga. 36 tundi pärast vahekorda (järgmise päeva õhtul) oli ka lühiajaline palavik (õhtul ja öösel, järgmine päev ok), 37,5 - kuid see võis olla põhjustatud ka millestki muust (olin pikalt õues, sain tuult vms).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel ongi ilmselt tegu ebatüüpilise parafimoosiga, sest eesnahk on kitsas ja turses on just eesnaha osa kitsuse rõnga ja peenise pea vahel. Soovitan probleemi lahendamiseks pöörduda erakorralise meditsiini osakonda. Hiljem võiks hea meestearstiga nõu pidada, kuis probleeme vältida.