Mastrubeerimise mõju südamele küllili asendis 13.01.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Kas südamele on kahjulik, kui mastrubeerin voodis küllili lesides, niimoodi, et see kehapool, kus pool süda on, on allpool?

Ehk kas mastrubeerimine pole südamele liiga koormav, kui rindkere raskus on nii öelda südame peal ja pulss on sellel ajal eneserahuldamisele omaselt kõrge?

Mingeid valusid pole. Teen seda umbes 15min iga teine päev. Olen teinud seda paar aastat. Lihtsalt mastrubeerimise tipphetketel tunnen südant suht kõvasti.

Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Masturbeerimine pole südamele ülemääraselt koormav. Vähemalt mitte tervele mehele.
Aga soovitaks proovida kätt vahetada!