Munand tõuseb ülesse 28.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure et vasak munand tõuseb pidevalt ülesse ja tekkitab valu.Uurisin netist et külmaga aga mul see pidevalt ja ikka päris kõrgele tõuseb ning siis tekkib hull valu.
See kahjuks rikub ka suguelu kuna ei saa midagi teha kui see nii valus.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kahjuks see mure on levinud (juhtub), ehk külmaga või enne vahekorda (seotud seksuaalse erutusega) munand tõused ülesse ja tekkib valu. Eriti kui kubeme kanal on lai , see sellele soodustab. Võib proovida enne vahekorda (30 min varem) võtta valuvastase tabletti (Ibumetiin, Ibuprofeen , Diclofenac jne). Aga muidugi tasub ikka pöörduda arsti juurde (kas meestearsti või uroloogi juurde). Mõnikord isegi pakutakse väike operatsioon (munand fikseeritakse - õmmeldakse)