Sooviks teha suguhaiguste kontrolli. 29.09.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sooviks kontrollida ennast.Mis see maksab? Kus saab aega broneerida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

TÜK meestekliinikus soovitame me meestele suguhaiguste kontrolli juhtudel, kus tuvastame esmasjoa uriinis põletiku või on hilisajaloos tegu selge seksuaalse riskikäitumisega.
Kui ühel partneril on põletikumured, siis püsisuhtes on alati kaks osapoolt uuringud peaks tegema mõlemad.
Meestel soovitan sellistel juhtudel esmase testina voolutsütomeetilist kuseanalüüsi, kus saab tuvastada nii põletiku, mikroobide ülekasvu kui ka seened. Kui seal põletik, peaks tõesti tegema suguhaiguste testis ja vastama, kuskohast need mikroobid teie suhtesse jõudnud on.
Kui see pool korras, tuleks edasi vaadata üle sisemised suguteed ja seal on parim uurimismeetod sperma analüüs.
Tulge vastuvõtule!