Peenise kusejuha valutab 02.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Mingil põhjusel on mul peenise kusejuha kergelt valulik ning annab endast pidevalt märku (eriti häirib magamist). Valulikkus on pigem peenise pea kusejuhtmes ning tekitab tunnet justkui sooviks pidevalt urineerida. Muudes kohtades valulikkus puudub ning pole ka mingeid punetusi ega sügelusi, lööveid või mingeid eritusi. Mingil määral on kasvanud urineerimise sagedus.

Olin 2 päeva tagasi ka vahekorras võõra partneriga ning sai kasutatud kondoomi (ei toimunud ka oraalvahekorda või midagi muud, mille käigus antud piirkond võis kokku puutuda teise inimesega. Kondoom jäi terveks.) Kerge valulikkus hakkaski ennast tundma andma järgmisel päeval peale antud vahekorda. Vahekord oli kirja kirjutamise hetkest 2 päeva tagasi. Kas tegemist võib olla mõne sugulise nakkusega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kondoom kaitseb laias plaanis suguhaiguste eest 70% tõenäosusega. Seega tuleks siiski alustada suguhaiguste uuringutest. Kuna kõrval ka teine riskitegur ja ka vastavad kaebused (sage kusemine ja peenise otsa valulikkus), siis suure tõenäosusega võib tegemist olla ka eesnäärmepõletikuga. Seega esmalt suguhaigused välistada ja samaaegselt teha ka eesnäärme põletiku uuringud. Tulge vastuvõtule!