Mädapunn peenisel 23.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Umbes paar kuud tagasi tekkis peenisele väike mädapunn, mis oli pealt natuke valge. Mõtlesin et läheb äkki ajaga ise ära, kuid ei läinud. Ärkasin täna hommikul ja panin tähele et see sama väike mädapunn oli punetama hakanud ja oli suurem, tundub nagu seal oleks mäda sees. Valu väga ei tee kuid kui katsun või vastu lähen siis natuke teeb. Küsimus selline et kas see läheb ise ajaga ära, peaksin ma selle katki tegema ja mäda välja pigistama või pigem arsti juurde minema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist rasunäärme umbumisega. Enamasti seal ilma enese poolt tekitatud traumata põletikku sees pole. Paljudel juhtudel murrab rasu ise tee välja. Mõned mehed teevad punni puhastatud nõelaga katki ja pigistavad tühjaks. Arsti juurde peaks kiiresti pöörduma, kui punn muutub selgeks punetavaks, pakitsevaks, seega põletikuliseks.