Lapsel muna eesnaha all 11.07.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, avastasin paar nädalat tagasi just 5a saanud poisil herne suuruse muna eesnaha alt. Sellest alates olen jälginud ja tähelepanu pööranud, et laps peseks end igapäevaselt ka eesnaha alt ning teinud mõned korras kummelivanni/lillavett, kuid muna ei ole seni kadunud ega väiksemaks läinud. Eesnahka tagasi tõmmates jääb see “muna” koha pealt kinni ja ei tule täiesti üle, mujalt OK. Kas peaks arsti juurde pöörduma või on võimalik koduste vahenditega ravida? Millega on tegu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Umbes selleks vanuseks peaks poisil eesnahk juba vabalt liikuma. Pildi alusel on keeruline asju hinnata, aga antud juhul on ilmselt osa eesnahka ikka kleepunud peenise pea külge. Samas peenise pea peal toodetakse väheke koesekreeti ja kui see välja ei pääse, siis aja jooksul see koguneb sinna naha alla ja võib moodustada selliseid "munakesi".
Esmase soovitusena pakuks, et püüdke igapäevaselt pesemise ajal pisut nahka selle koha pealt venitada. Kuni ebamugavustundeni, mitte enam.
Kui koduste vahenditega positiivset arengut u 10 päevaga pole, siis soovitan pöörduda kas lasteuroloogi või meestearsti vastuvõtule.