Ciprinol 30.05.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Kas meestearstil oleks võimalik kirjutada ciprinoli orhiidi ja epidümiidi raviks...
Mul oli kunagi päris pikalt klamüüdia tehti uuringuid seal ja kirjutati ravim...Sai nagu klamüüdiast lahti aga miskit oli koguaeg vasakus munandis ja kuna arst ei võtnud kuulda minu vaegusi saatis ta pm minema..Olen käinud tasulistes... no ei võeta kuulda..Ma ei jõua enam käia ei uuringutel ega ka arstepidi kes lihtsalt minema saadavad..
Produktiivsus segi...väsimus... energiapuudus..siis jõuetus...siis juba tunnen,et hormoonidega midagi viltu..ja muidugi valu ja valu...selline terav tuim valu....
Lihtsalt selline küsimus,et kas on võimalik määrata pikemaajaline ciprinoli ravikuur???

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ciprofloksatsiin on antibiootikum, mis määratakse mikroobse põletiku raviks. See antibiootikum ei ole klamüüdia suhtes just väga efektiivne. seega on midagi teie haigusloos niikuinii segamini. Kindlasti pole see tulemuslikult kasutatav munandivalu kontekstis välja arvatud juhtudel, kus uuringutega on põletik kindel.
Munandi piirkonna ebamugavustundel on kaks suuremat põhjust. Esiteks põletik. Seda saab hinnata käega katsumise ja sperma analüüsi alusel, vajadusel võib lisada ultraheliuuringu. Mõnikord võib seda vaevust põhjustada ka prostatiit. Teiseks suureks põhjuste grupiks on vaagna valusündroom, mis selles paikmes on enamasti seotud miski närviärritusega. Kirjutate: "Produktiivsus segi...väsimus... energiapuudus..siis jõuetus...siis juba tunnen,et hormoonidega midagi viltu..ja muidugi valu ja valu...selline terav tuim valu.... ." need vaevused pole kindlasti munandipõletikuga seotud.
Vastus: ilma põhjusta (kui uuringutes põletikku pole olnud, mis uuringud on tehtud ma kahjuks ei tea...) pika antibiootikumravi määramine ei lahenda teie probleemi ja on vastupidi teie tervisele ohtlik.
Leidke endale asjalik meestearst!