Smegma 07.08.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen lugenud "smegma" kohta netist. Seal aga kirjas et korrapärase pesuga asi kaob. Teostan pesu kaks korda päevas suvel palavaga kolm korda. Mingit muutust pole. Peale pesu umbes tunniga on juba osa tagasi. Kas see võib olla ka midagi muud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ülepesemine on samasugune probleem kui mittepesemine. Sellega uhute ära oma loomuliku kaitsva mikroflooraja ja piirkond muutub mikroobide "läbisõiduhooviks". Olen optimaalsest hügieenist siin väga palju kirjutanud.
Kui hügieeniga mured ei taandu, tuleks ikkagi meestarsti juurde minna/tulla ja põhjuse selgitamiseks uuringud teha. Kui valite meestekliiniku, siis soovitan esimesele visiidile kaasa võtta kohe ka hommikuse esmasjoa kuse ja enne visiiti peenist soovitavalt 12-24 tundi mitte pesta.