Seksuaalfunktsiooni häire 09.07.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Perearst kirjutas ärevushäire vastu paroksetiini (20 mg). Olen umbes kuu aega seda kasutanud. Selle üheks kõrvaltoimeks on seksuaalsüsteemi häired (nagu enamusel SSRi-del). Toimib hästi, magan hästi ning ärevus on kadunud. Olen seda ka kunagi tarvitanud, siis oli samuti kõrvaltoime seksuaalsüsteemi häire, mis tarvitamise lõppedes kadus. Praegu pean veel ravi jätkama kuni sügiseni. Vahepeal elasin üksi, kuid nüüd leidsin omale hea naisterahva, keda alt vedada ei tahaks. Olen lugenud, et erektsioonihäire ravimid võivad olukorda leevendada. Rohkem muid ravimeid ei tarvita. Suitsu ei tee ning spotlikult olen aktiivne.Nädalavahetustel saunas mõne õlle tarvitan.Kas probleemi on võimalik leevendada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kindlasti on! Ravimid on olemas, aga ilma arsti visiidita neid kirjutada ei saa.
Teinekord tasuks perearstile varasematest kõrvalteoimtest rääkida - ravivalikud on ärevushäirega üsna laiad. Osadel ravimitel on ka seksuaalfunktsiooni mõjud üsna minimaalsed.