Finasteriid 20.10.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas kaitsmata vahekord on raseduse korra lapsele ohtlik kui mees kasutab finasteriidi. 7 kuu, tüdruklaps. Arst kirjutas finasteriiid aga selle kohta ei täpsustanud kuigi juttu oli, et laps on tulemas.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Inimkatsetes pole minu teada midagi negatiivset leitud. Loomkatsetes võimalik pisimõju poisslaps lootele. Minu soovitus on siiski olnud ja on tänaseni, et parem oleks kaitstud seks.