Peenisepea ots punane 26.11.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
On selline mure, et kusitiava ümber on tekkinud punetus ja kühmud. Samuti on peenisepea kuiv. Millest võib see tingitud olla? Seebiga peenisepea pesemise olen lõpetanud. Kas peenisepead peaks millegagi niisutama? Vahel harva on tunda kipitust kusitis. Seksuaalselt aktiivne ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel on näha kusiti limaskesta keskmisest enam väljendunud väljapöördumist. Tegu on normi variandiga, mis iseseisva nähuna muretsepiseks põhjust ei anna. Samas on teil terve rida kroonilisele põletikule viitavaid kaebuseid - varasem munandivalu, ebamugavus kusitis, peenisepea kuivus. Seega tuleks see pool põhjalikult üle vaadata. Soovitan panna aeg meie kliinikusse - esimese hooga tuleks ära teha esmaskuse analüüs ja siis ka sperma analüüs. Peenise optimaalsest hügieenist olen ma siin kirjutanud kümneid kordi - vaadake ja lugege!