6-aastane poiss 04.01.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Poeg saab kohe kuue aastaseks. Sügab pidevalt tilli. Ütleb, et sügeleb, vanaemale ütles, et till peab sirge olema. Kui ma teda pesen, siis ütleb et ta ei saa eesnahka tagasi tõmmata, sest tal on valus. Pissimisel valu pole. Käis emaga perearsti juures ka, aga sealt mingit abi ei saanud. Kas te oskate öelda kas see on normaalne, et kohe kuue aastaseks saav poiss ei saa eesnahka tagasi st suguti otsast tagasi tõmmata? Mis võiks sügelemise põhjus olla?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha täielik liikumine peaks olema saavutatav enamasti hiljemalt 7-9 eluaasta vahel. Selles faasis tulebki järk-järgult üle peenise pea venitada - nii see liikuvus tulebki. Üks oluline osa on veel see, et ei tohi üle pesta. Mina soovitaks pesta kord päevas sooja veega. Kui on sügelus (ilmselt seotud kerge põletikuga), siis võib esmase vahendina kasutada kummeli teega loputamist. Kui ikka häirib, tuleks näidata lastekirurgile või meestearstile.