Kas Ureaplasma Parvum või midagi muud ? 30.09.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olin selle aasta juunis kaitsmata vahekorras nn. uue juhututtavast sõbrannaga. Kohe järgmisel päeval peale vahekorda oli peenises väga suur sügelustunne. Konsulteerisin loomulikult kohe ka juhupartneriga. Kes vastas, et on hiljuti käinud kontrollis ja kõik on normaalne - ei ole haiguseid. Kuigi on probleeme nii öelda põletikuga ja vahest on keskkond nn. "happeline".
Otsustasin siiski kontrolli minna nii igaksjuhuks. Tehti uriiniproov mille käigus avastati "Ureaplasma Parvum". Meestearst soovitas lasta natukene ajal mööduda ehk siis kohe ei määranud ravi. Peale arsti juures käiku (umbes 2-3 nädalat peale vahekorda) tekkis mulle peenisele punane laik või selline kuivanud nahk, mitte päris marraskil aga natukene nagu sooneline ja ebamugav puudutamiseks. Mõne aja möödudes kadus see veider laik. Olen mõelnud, et äkki oli see süüfilis ? Kuigi saan aru netivahendusel, et see sõlmeke vähe teistsugune? Kuna vereproovi ei teinud. Hiljem suvel nagu ei andnud enam tunda ja arvasin, et ehk on asi möödunud ja ureaplasma mind ei kummita. Nüüd septembri alguses hakkas peenise ots uuesti tulitama, ebamugavustunne urineerimisel (nagu ei saaks põit tühjaks), lümfisõlmed annavad tunda ja peeniseots lihtsalt nagu valutab 24/7. Läksin loomulikult uuesti arstile kes määras mulle "Ureaplasma" raviks "Doxycycl..." ravimi. 2 päeva tagasi sai mul 10 päevane kuur läbi ja tõesti urineerida on lithsam. Aga kipitav valu ja imelik tunne pole peenise otsast kuskile kadunud. Kas siiski võib olla tegemist süüfilisega või millega muuga ? Või võib see olla raskesti alluv "Ureaplasma Parvum" ? Enam ei saa magada ega tööd ka teha, kõik haiguslood juba google´st läbi loetud. Tahaks ju nagu usaldada inimest kellega ma muide siiamaani suhtlen, et tal ei olnud haigust aga kardan halvimat. Kas see on normaalne et peale antibiootikumide ravi "ureaplasma" ei taandu ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureaplasma parvum on nii nõrk mikroob, et sellist kaebuste kompleksi ta põhjustada ei suuda. Iga naise mikrofloora on veidi erinev ja veelgi enam on tasakaalust väljas nende naiste mikrofloora kelle probleemiks on "lihtsalt põletik ja happelisuse tõus". Praeguste kaebuste alusel võiks kahtlustada, et saadud võõrmikroobid on teil põhjustanud sügavama probleemi, võimalik, et isegi eesnäärmepõletiku. mina teeks siin kompleksse uuringu põletiku ja mikroobide suhtes, mis sisaldaks esmaskust, keskjoa ja eesnäärme massaazi järgset kusetesti. Soovitan tulla vastuvõtule Ülikooli meestekliinikusse, sest siinsed laborivõimalused on tänase seisuga kõige suuremad. Unustage ureaplasma!