Tuim valu paremas munandis 10.05.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure, et paremas munandis on olnud nüüdseks u 2kuud pidev tuim valu. Vahepeal on tugevam ja ka on olnud kus kaob ka natukeseks ajaks ära. Kuna elan Soomes ja siit ei ole veel leidnud meeste arsti. Sain kiirelt aja varutud erahaiglas ja uroloogile. Arvatav põhjus on eesnäärme põletik. Kirjutati välja sellised rohud nagu Pronaxen 500mg ja Ciprofloxacin 500mg ja pidin mõlemaid 2korda päevas võtma ja kaks nädalat. Nüüd on 2 nädalat rohtu võetud ,aga valud on ikka veel. Helistasin arstile tagasi ja soovitati jätkata ravi veel 2 nädalat. Minu jaoks on imelik, et 2 nädalat ei ole mingied muutusi. Mida Teie soovitate teha? Kas jätkata ravi ja oodata või peaksin tegeme vereanalüüsi või mingi mu uuringu? Mis uuringuid Teie soovitaksite teha?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärmepõletik on väga konkreetne, mitte arvatav haigus. Eesnäärme spetsiifilistes materjalides (eesnäärmesekreet või sperma) kas on või ei ole põletikku. Pimesi ravi ma ei soovita. Munandivalu kaks tüüpilist põhjust on eesnäärmepõletik või närvijuure ärritus. Viimase puhul antibiootikumravil toimet ei ole. Samas võib ka eesnäärmepõletiku ravi, eriti kui tegu vana ja ulatusliku eesnäärmekahjustusega, olla vägagi keeruloine ja kesta mitmeid kuid.