Ejakulatsioonita orgasm 22.04.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen noormees, kellele on tavapärane saada nn kuiva orgasmi ja seoses sellega olen viimasel ajal hakanud mõtlema, kas see võib ka minu üldisele tervisele kahjulik olla.

Minu kuivade orgasmide teadlik ajalugu algas juba 4-5 aastaselt kui tavaliselt enne magamaminekut mängisin endaga, et tekitada mõnu, teadmata, et seda mõnuseisundit nimetatakse orgasmiks, rääkimata sellest, et mul polnud aimugi, mis orgasmi eesmärk peaks olema. Sellest mõnusast harjumusest sai minu isiklik salajane hobi, mis tundus justkui loomulik asi, mida teha. Kui sain masturbeerides teismeeas esimest korda märja orgasmi, siis tundus see mulle üllatav, et ka niimoodi võib orgasmi saada. Sellest ajast alates pole mulle kuiva ega märja orgasmi saamine probleem, võin valikuliselt otsustada, missuguses olukorras mis orgasmi soovin.

Keskmiselt seksin oma partneriga 2-4 korda nädalas. Reeglina lõpetan seksuaalühte märja orgasmiga, kuna see orgasm tugevam ja annab lõpliku rahulduse. Samas proovin tavaliselt iga seksuaalühte korral saada ka paar kuiva orgasmi lihtsalt mõnutunde pärast. Tavaliselt pärast kuiva orgasmi erektsioon püsib ja paari minuti möödudes on seksuaaltung jälle tagasi (arvatavasti seemnevedeliku pärast, mille väljutamist keha loomulikul teel nõuab). Lisaks partneriga seksimisele rahuldan ennast kuival moel hobikorras mõnikord iga päev, kiirelt enne magamaminekut ja hommikul tõustes, et veri ringlema saada. See on minu jaoks justkui käepärane trenn ühes kindlas asendis kus saan mõnusa orgasmi alla minuti ja kuiva sellepärast, et poleks vaja veel koristama hakata. Kuiva orgasmi saamiseks ei vajuta peenisel ega kehal spetsiaalsetesse kohtadesse, kontrollin seda kuidagi oma peenisega.

Seega tavapäraselt saan 7-10 kuiva orgasmi nädalas.

Teadupärast sellega, millega ollakse harjunud elama, muret ei tekita. Nii on ka minul kuivade orgasmide saamine justkui normaalseks elustiiliks kujunenud. Kui olin teismeeas, siis sain tegelesin kuivade orgasmidega mõnikord 5 korda iga päev, ükskord isegi lugesin huvi pärast, et olin võimeline saama 25 (!) tugevamat-nõrgemat äratuntavat kuiva orgasmi 40 min jooksul. Eeldasin isegi üsna hilise teismeeani, et kõik mu eakaaslastest meessoost sõbrad võivad niimoodi orgasme saada, aga tuli välja, et nii lihtne see lugu teistel polegi.

Siit ka minu mure, et kas kuivade orgasmide saamine võib olla tervistkahjustava toimega? Sellest pole kuulnud kedagi rääkimas, eestikeelses kirjanduses materjali selle võimalikkusest ja ohtudest praktiliselt pole. Olen põgusalt selle kohta internetist uurinud, kuid kirjutatakse vaid müütidest ja tantraseksist. Kirjutatakse ka ohust põiele, kuna oletatakse, et seemnepurse suunatakse sinna (samas, kui saan märja orgasmi, siis seemnevedelikku tuleb korralikult, noorena märkasin, et mõnikord ka kollaka värvusega, sestap ka minu hirm põie osas, lisaks mõnikord tekib peale kuiva orgasmi pitsitav valu alakõhtu).

Loodan, et saate mind kuidagi tekkinud küsimuses aidata

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Päris unikaalne mees te pole. Harvaesineva eripäraga on tegemist aga küll - sama murega pöördub umbes 1 mees aasta kohta. Kirja alusel tundub, et saate oma seksuaalelu kontrollimisega suht hästi hakkama. Probleemid tekivadki tavaliselt liialdamisest. Valu alakõhus on seotud sellega, et seksuaalse erutuse puhul hakkavad sisasugunäärmete sekreedid liikuma ja kui resolutsiooni/orgasmi ei järgne, siis tekib kas keemiline või mehaaniline ärritus. Usun, et kuulates oma keha, suudate leida tegurid, mis soodustavad alkeha valu teket. Need tegurid tuleks oma praktikates kõrvale jätta. Muidu elage vastavalt oma kehalistele eripäradele.