Suurenenud eesnääre 10.10.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure selline, et pikemat aega on vaevanud vaevused, mis viitavad eesnäärme suurenemisele.
Tegin röntgeni ja lisan ka pildi oma vaagnast. Silma jäi see kahtlane valge objekt, kuigi röntgen pehmeid kudesid eriti ei näita. Samuti on vaagen viltune.
Samas kahtlustan ka seljanärvidega mingisugust seost või nõrkade vaagnapõhja lihastega. Vb on mitu viga.
Probleemid on enamus alguse saanud lapsepõlvest saati halvast rühist. Nüüd olen 4 kuuga oluliselt oma nimmelordoosi ja muid rühihäireid vähendanud, kuid ebamugavus urineerimissüsteemis on püsinud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

No Rö- uuringuga küll eesnääret ei näe - vaid erijuhtudel võib näha eesnäärmesiseseid kivisid. Pilti peaks hindama vastava ettevalmistusega ekspert - ise seda lugeda pole tervisele kunagi just parim tegevus. Pole ka mina ekspert, kuid kipun selles valges varjus nägema hoopis teie peenist! Kui on kusemishäired ja muul põhjusel kahtlus eesnäärmehaiguse olemasolu osas, siis tasuks tulla vastava eriala arsti visiidile. Tuleks teha ultraheliuuring eesnäärmest ja eesnäärme sekreedi analüüs. Seljamured võivad samuti alakeha probleeme põhjustada.