Ultraheli uuring 26.03.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas järgneva uuringu tulemuse põhjal on võimalik hinnata eesnäärme/suguteede kahjustust? On diagnoositud eesnäärme põletik ja viljakuse langus.

Eesnäärme UH. maht - 19,1 ml. Struktuur ühtlane. Ümber eesnäärme venoosne pais. Keskosas imepisikene kaltsifikaat. Seemnepõiekesed õhukesed, liistakad.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme kahjustust on võimalik hinnata uuringute kompleksiga kuhu kuuluvad kaebuste analüüs, eesnäärme kontroll sõrmega, eesnäärmesekreedi ja (või) sperma analüüs, ultraheliuuring. Antud uuringus selgub, et eesnääre on norm mõõtu. Kaltsifikaat viitab mingile läbipõetud(?) põletikuprotsessile eesnäämes. Venoosne pais halvendab piirkonna verevarustust ja suure tõenäosusega tõstab seeläbi eesäärmehaiguste riski.