sperma analüüside tulemused 18.02.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mu mees andis pool aastat tagasi sperma analüüsid ja ma kirjutan need analüüside tulemused Teile, et Te selle põhjal hindaksite viljakuse taset ja kui head võimalused on rasestumiseks

SPERMA MIKROSKOOPILINE UURING

Spermatosoidide arv 1ml 26
spermatosoidide arv kogu ejakulaadis 98,9

Liikuvad vormid 60

Liikumatud vormid 40

Leukotsüüdid 1-2-3-4 v/v

Spermatogeneesi rakud 0-1-0-0 v/v

Epiteel üksikuid prep.

Leitsitiinterad mõõdukat

Spermotosoidide aglütinatsiooni aste mikrofoor-positiivne

Liikuvus hea

Ejakulatsiooni kogus 4,3

Ph 7,3

Morfoloogiat ma ei hakka välja tooma sest sellega pidi korras kõik olema, aga pigem tegi arstile muret spermatosoidide arv 1ml, et alla ettenähtud normi.

Kui 1ml on spermatosoidide arv 26, kas sellise arvuga tõesti võiks tekkida probleem viljastumisega? Kuidas Te hindate võimalusi selle tulemuse baasil, mis ma siin Teile välja tõin?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kordan vist ennast kui ütlen, et ühe sperma analüüsin alusel mehe viljakust hinnata on pea võimatu - välja arvatud ehk väga suurepäraste analüüside puhul. Selles analüüsis on spermide arv on normis, kuid piiripealne. Leukotsüütide osas on tase proportsioonist väljas, mis võib viidata varjatud põletikele. Meie soovikaksime siinjuures kindlasti ära teha eesnäärme sekreedi uuringud.