prostatiit/klamüüdia 01.10.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

käisin 28. sept. teie juures kiirvastuvõtul kuna tekkisid klamüüdiale iseloomulikud haigustunnused (olin seda varem põdenud aasta algul ja välja ravinud). tegime suguhaiguste proovid ja panime peale doksütsükliini ravi. proovide tulemused selguvad kolmapäeval. hetkel pole põletikutunnused taandunud, kas peaks analüüside negat. tulemuste korral võtma sperma analüüsi, leidmaks kindla põletiku tekitaja võimaliku eesnäärme põletiku puhul ning siis täpse ravi peale panema? arstiaeg on mul alles 24. okt, dr. Korrovits.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Praegu jätkake rahulikult ravi ja oodake analüüsi tulemused ära. Kui testid ka puhtad, tuleb ravi ikka lõpuni läbi teha. Seejärel tuleks koheselt teha sperma test põletiku suhtes. Prostatiidiga on nii, et kindel tekitaja on võimalik leida väga harva. Enamasti on haigusprotsess käivitunud kuid ja isegi aastatid enne esmaseid uuringuid ja tegemist juba lihtsalt mikroobide tasakaalu häirega mehe sugutraktis. Suur osa tekitajatest pole tavauuringutega üldse tuvastatavad. Samas oleme oma keskuses teinud mitmeid prostatiidi mikrobioloogilise poole teadusuuringuid ja teame tüüpilist mikroobide kooslust. Seetõttu tugineb prostatiidi ravi eelkõige sellel, kas spermas või eesnäärme sekreedis on põletikureaktsioon või mitte ja kui aktiivne see on.
Edu soovides
Margus Punab