Naise pidevad põiejamad... 09.02.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Meil selline mure. Oleme koos olnud 10 aastat. Nüüd viimased 2 aastat on naisel pidevad jamad põiega. Küll on tsüstiit suht tihti, kui seda pole, siis tsüstiidile omased tunnused on. Naisel on ka teist aastat Mirena hormoonspiraal. Oleme koos partneriga saanud ureaplasma vastu ravi ca 3 korral. Mina analüüse andnud ei ole. Kas te oskate öelda, kas pidevad tsüstiidi tunnused võivad tal olla spiraalist või on seda midagi minuga seotud? Endal hädasid ei tähelda. Küsiks veel, et millised analüüsid oleksid vajalikud selgitamaks välja, et mina ise mingit haigust ei põe ja kui palju need maksaksid ( ei ole haigekassas kindlustust).
Ette tänades,
M36

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Naiste krooniliste ja eriti vahekorra järgselt tekkivate põletike taga on väga sageli partneri (varjatud) sugutrakti põletikud. Eesnäärmepõletik võib meestel aastaid kulgeda ilma selgete kaebusteta. Sageli ongi esimeseks haigusnähuks just partneri põletikud. Ureplasma pole enamasti põhjus vaid viitab sugutrakti kaitsevõime nõrkusele. Ülikooli meestekliiniku hinnakirja meiate meie kodulehelt: www.kliinikum.ee/meestekliinik Teostama peaks esmajoones sperma analüüsi põletikule koos aeroobse külviga. Kuna probleem on pikaajaline, siis tasub siiski alustada arsti vastuvõtust ja vastavalt selguvatele üksikasjadele panna kokku täpsem uuringuskeem.