Põletik sugutraktis 21.12.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Tahaksin nõu küsida seoses järgmise teemaga. Tahtsin möödunud aasta novembris minna spermadoonoriks. Tehti suguhaiguste testid ja ka spremaproov. Suguhaiguste test näitas positiivset tulemust Ureaplasma parvumile. Mingeid sümptomeid ei esinenud. Spermaproov näitas põletikku suguteedes. Tulemus on lisatud pildina.
Käisin arsti juures ning kirjutati välja antibiootikumid. Ravimi nime kahjuks ei tea. Võtsin kuuri ära ning läksin kordustestile - tulemus ikka positiivne. Kirjutati välja uued antibiootikumid: Ofloxin 200. Nendega kuuri läbi ei teinud, võtsin ainult kolm tabletti. Läksin käesoleva aasta novembris uuesti kordustestile, seekord oli tulemus negatiivne ja samuti ka muude suguhaiguste proovide tulemused. Tahtsin ka uuesti spermadoonoriks minna, kuid öeldi, et põletik on küll oluliselt vähenenud, kuid doonoriks ikkagi ei sobi. Uue analüüsi tulemus on samuti lisatud pildis.
Seoses sellega on tekkinud mõned küsimused:

- Kui aastase perioodiga on põletik oluliselt vähenenud, kas võib siis eeldada, et lõpuks ta kaob iseeneslikult täiesti ära?
- Ega nii pikalt kestnud põletiku korral pole võinud mingisuguseid tüsistusi tekkida?
- Ega selle testi põhjal ei ole võimalik kindlaks teha, kust võib see põletik pärit olla - kas kõige tõenäosem variant on eelviimati tehtud suguhaiguste testis näha olnud uureaplasma positiivne tulemus?
- Ega ei ole mingit riski partnerile kui olla suguühtes kaitsevahendeid mittekasutades? Kas see põletik võib teda mingil moel mõjutada?
- Sümptomeid endiselt pole, kuid kas on põhjust muretsemiseks ja edasistele uuringutele tulemiseks?
- Kas viljakus ja ka muud spermanäitjad on üldiselt ikkagi korras?

Heade soovidega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureplasma parvum, kui nõrk mikroob pole ilmselt probleemi põhjus vaid tagajärg - sai vohada selle tõttu, et sugutrakti põletiku mõjul oli kaitsebarjäär nõrk. Antud analüüside alusel võib öelda, et teil on krooniline sugutrakti põletik, mida peaks kindlasti korrektselt ravima. Praegu on see vaid aktiivsest faasist alaägedasse faasi üle läinud ja võib selt mõne lisanduva teguri mõjul kiiresti jälle aktiviseeruda. Esimese asjana tuleks ära teha eesnäärme sekreedi uuring, mis võimaldaks täpsemalt hinnata, kus konkreetse põletik täpselt ikka paikneb. Sellega muutub ka ravi oluliselt täpsemaks.