Klamüüdia ravi ja hilisemad sümptomid 26.11.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Läbisin hiljuti klamüüdia ravi ab kuuri, kordustestile ei ole veel jõudnud. Mure on selline, et suguti nagu oleks vahel minust eraldi, isegi kui ta on kõvastunud, ei tunneta ma teda ja ma ei suuda teda kontrollida, ka vahekorra ajal see lihtsalt vajub ära kui kõik on nagu korras, soov on, naine on jne. Olen korduvalt käinud arsti juures ka murega, et suguti peal on täpid, sain teada, et need tulenevad seenhaigusest ja sain nende vastu kreemi - koruvalt, aga muutust ei toimunud, lõpuks loobusin arsti juurde minekust. Korra on eraldunud ka seemenevedelikust nagu veretaolist punakat eritust. Kas see võib olla seotud liigse koormuse tassimisest tööl? Plaanin minna kordustestile kalmüüdia osas, aga sooviks teada, kas selle seenhaiguse vastu on peale kreemi ka tõsisemat ravi ja kui ohtlik see on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seenhaigus on teie sugutrakti kaitsevõime languse või partneri tupepõletiku üheks haigusnähuks. Antud kaebuste puhul peaks kindlasti ära tegema uuringud sugutrakti krooniliste põletike suhtes - ilmselt nii sperma analüüsi kui ka eesnäärme sekreedi uuringu koos külvidega. Klamüüdia on tüüpiline sedalaadi põletike käivitaja. Tulge vastuvõtule.