Valge eriti peenise pinnal 03.07.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Probleem järgmine, mõnda aega on juba tekkinud peenise peale (eesnaha ja peenise vahele) mingisugune valge ollus. Tekkinud olluse hulk on täiesti erinev. Vahepeal ei ole 1-2 päeva möödudes mitte miskit, teine kord jälle tihedamalt. On ka mõned faasid olnud, kus peenis justkui natuke kiheleks/sügeleks. Ollus on kergelt limajas ja siuke pehme ja kergesti veega maha pestav. Millega võib tegu olla ning kuhu peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist sugutrakti mikrofloora tasakaaluhäirega.
Soodustavaid tegereid võib olla palju erinevaid - partneri põletikud, hügieeniküsimused (liigvähene aga ka liiga aktiivne), preservatiivi allergia, suguhaigus, eesnäärmepõletik jne.
Kui probleem püsib, siis võiks ikkagi meestearsti vastuvõtule tulla.
Visiidi eel mitte pesta peenist 24 tunni jooksul - siis saab vajadusel kohe ka uuringud ära võtta. Senimaale korralikult pesta - seebiga siiski soovitavalt mitte enam kui 1 kord päevas.