Kas munandimanuse põletik? 31.05.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin Teie juures paar nädalat tagasi seoses sellega, et parempoolne munand oli valulik ja selline tuim valu, rohkem siis ülevalt poolt. Tegin vajalikud suguhaiguse testid ära ja see oli korras. Kas on võimalik, et tegemist on munandimanuse põletikuga ja kas see võib tekkida ka mingist traumast?

See lugu algas nii, et ühel päeval üles ärgates oli üleöö parempoolse munandi kohal turses ja sügelev ala. Praeguseks on punetav aja kadunud, kuid nahk on nagu ikka aeg-ajalt sügelev ja sealt kohast ka natuke paksenenud. Munandkottidelt tuleb nagu valget nahka. Alguses kasutasin seenevastast kreemi. Dermovate kreemi kirjutas Dr. Ausmees. Võttis küll punetava ala ära, kuid naha paksend on mõningal määral alles. Ka kreemi peale määrides oli munanimanuse kohal valulik.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandimanuse põletik on üsna äge haigus ja oleks läbivaatusel kohe ära diagnoositud! Samuti ei tekita see haigus nahale mingeid muutuseid. Ilmselt on tegemist kahe erineva probleemiga. Kui suguhaigused korras, siis soovitasin teil kindlasti ära teha ka eesnäärme sekreedi uuringu või sperma analüüsi. Kui need tehtud, siis saab täpsemalt asja edasi arutada.