Spermapõletik ? ? ? 28.02.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure selline - mu partner kahtlustab, et mu spermaga ei ole kõik mitte just kõige paremas korras.
2 korda on juhtunud selline asi, et peale vahekorda ilma kondoomita on tal tekkinud tupes mikroobne põletik, mille raviks määrati metronidazol ja viimasel korral leiti tupest nii kummaline kui see ka poleks - kolibakter
Mul endal on paar aastat tagasi sugutilt eemaldatud kondüloom, nüüd on üks taas tekkinud, kuid see pole võrreldes eelmisega valulik.
Küsin - kas minu partneriproblemid võivad olla põhjustatud kondüloomist minu sugutil või on tegemist siis spermapõletikuga. Kui viimane, siis mis asi see õieti on ja kuidas see tekib ja kuidas ravitakse?
Ette tänades K.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamasti on sellise mure taga vaevusteta kulgev põletikuline prostatiit. Soovitan soojalt tulla vastuvõtule. Pimesi määratud lühiajalised ravikuurid enmasti head tulemust ei anna. Kondüloom on ilmselt eraldiseisev asi, mis võib küll kaude viidata probleemi tegelikele lähtepunktidele.